| nyklollipop a întrebat:

eu si prietenele mele suntem innebunite de unghii mari si tari care nu se rup usor si nu se exfoliaza. Va rog fetelor dati-mi exemple de tratamente naturiste pentru asa ceva. Si filmulete cu modele frumoase si usoare daca vreti.

1 răspuns:
| gigiro a răspuns:

Bai cu ulei caldut de masline, vitamina a uleioasa, etc. Totusi nu inteleg aceasta pasiune, a unghiilor mari.In sfarsit; fiecare cu gusturile lui! O unghie sanatoasa, frumos taiata si foarte discret lacuita, este (dupa parerea mea), mult mai frumoasa decat o unghie patrata, vopsita cu galben.Intr-adevar unghiile care se exfoliaza, sunt inestetice, dar mai presus de asta, denota o carenta de vitamine si elemente. De aceea, mai bine la doctor, decat la manicurista.