| angeltyo a întrebat:

Eu sunt din Iasi in clasa a 8-a si inca nu stiu ce liceu sa aleg intre National si Eminescu. Eu vreau filologie, bilingv engleza. Profil pe care il gasesc la Eminescu, dar as avea mai multe sanse sa ma inscriu la o universitate in strainatate daca m-as duce la National. Voi ce parere aveti? Precizez ca eu vreau filologie si vreau sa merg si la olimpiade nationale; deci unde credeti ca as avea mai multe sanse sa ma realizez? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Choco a răspuns:

La filologie cred eu. pentru ca inveti limbi straine si ai sansa sa mergi si in alte tari la olimpiade sau schimburi de elevi. eu am teminat filologia si am avut o colega care a studiat un an in SUA happy in plus ai mai multe posibilitati studiind limbile straine

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te realizezi dacă ai bani și relații!
Pa, pa.