| MariahManna a întrebat:

Eu sunt in clasa a sasea si imi place de un baiat. Unii copii spun ca si el ma place dar nush ce sa cred. Adik eu si baiatul respectiv vb in fiecare zi, dar nu mi.a zis niciodata ca ma place... si nici eu lui.
Intrebarea mea este:
Cum imi pot da seama daca el ma place sau nu?
( nu vreau raspunsuri in care sa imi spuneti ca sunt prea mica... daca puteti sa ma ajutati, raspundeti... aca nu, asta e)
Va multumesc anticipat si promit funda!

4 răspunsuri:
| Rainmaker a răspuns:

Buna Mariah!
Baietii nu trebuie sa le comunice fetelor ca le place de ele.Trebuie s-o dovedeasca.Si oricum, poate ca baiatul tau este ceva mai timid si isi ascunde admiratia fata de tine. Daca tu consideri ca pentru a-ti satisface curiozitatea merita sa investesti 15 lei (sa zicem), cumpara-i un ceas de mana (gasesti tu un motiv). Daca observi ca-l poarta, atunci sa fii sigura ca-i place de tine.

| B3stB0y a răspuns:

Uite, nu mai e vremea lui bunica. Nu aștepta să ti-o zica el. Vrei ceva? Du-te și ia-l. Zii ca îl placi. Îți trebuie un pic de curaj, dar odată ce l-ai găsit o să fii mândră de tine. Nu îți fie teamă de un răspuns negativ. Dacă nu te place înseamnă ca nu sunteți făcuți să fiți împreună. Nu ține de tine. Tu ai făcut partea ta. Dacă și el te place o să încercați o relație, dacă nu asta e. Are baltă peștiwinking

| QueenW a răspuns:

Nu mai suntem pe vremea cand vin baietii la noi. Daca tie iti place de el, i-o zici in fata, si dupa vezi daca te place sau nu.Si nu trebuie sa iti fie rusine de raspunsul lui.

| MariahManna explică:

Chestia e ca poate va purta ceasul doar pentru ca ii place ceasul... nu pentru ca ii place de mine... nu consider ca este o varianta chiar sigura