| anonim_4396 a întrebat:

M-a rugat o prietena sa va intreb ceva foarte important bineinteles daca puteti sa o ajutati...Acum cateva luni un baiat mai mare cu un an decat ea se tot dadea la ea adica o lua de gat, vorbea cu ea, vroia chiar sa ii dea si un crin dar la momentul respectiv ei nu ii placea de el dar pe parcurs s-a indragostit de el... dar problema era ca unei colege de la ea din clasa ii placea si ei de acel baiat asa ca a fost nevoita sa ascunda de toata lumea iubirea ei pentru baiatul respectiv doar prietenii aporopiati ei stiau si o alta colega.Pe parcurs relatia lor de amicitie se dezvolta pana cand acea colega mai rea(cea indragostita de acelasi baiat)s-a bagat intre ei cu minciuni de genul ca prietena mea se lauda ca s-ar fi pupat cu baiatul respectiv etc dar ea fost ajutata si de colegii haini ai prietenei mele.Asa ca din cauza lor acel baiat nu o mai baga deloc in seama pe prietena mea ba din cotra se da la mai multe fete inclusiv la colega cea rea si la alte colege(trebuie sa spun ca baiatul este putin si mai "vagabontzel"). Iar relatia lor din prezent este una de cosmar deoarece nu isi mai vorbesc absolut deloc adica baiatul nu mai vrea sa o vada practic sad zice`timi ce ar trebui sa faca pentru a fi exact cum erau inainte, aa si prietena mea este mai timida.VA ROG RASPUNDETI`MI!

Răspuns Câştigător
| KeepCalm a răspuns:

Nu mai are sanse sa fie totul ca inainte.trebuie sa il uite sau saail ignore si peste cativa ani isi va aduce aminte, amuzata de cele intamplate... spune-i sa se distreze si fa'o si tu fericita. spunandu'i ca el nu o merita si ca sunt mult mai multi baieti decat isi imagineaza ea care nu sunt asawinking. te pup dulce.iti spun din propria experienta. acum cand ma intalnesc pe strada cu baiatul ala si sunt cu prietenul meu ma amuza faptul ca uneori eram si eu timida si. e foarte funnyhappy:*:*>ciao

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand poti sa spui ca pentru tine este aceasta intrebare. Nu este o rusine sa ai nevoie de sfaturi si sa le ceri. Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la acel baiat si sa ii spui sincer ca suferi pentru ca nu ati mai vorbit. Spune-i ca acea fata a mintit si ca nu tu nu ai spus asa ceva. Asta pentru a fi impacata. Parerea mea e ca nu se merita o relatie cu acest baiat. El doar se joaca si verifica unde are o sansa mai mare.

| iris_7882 a răspuns:

Buna! Parerea mea despre acel baiat este ca nu o merita pe prietena ta! TU nu cred ca poti face ceva pentru ca ei sa fie din nou impreuna! Asta depinde numai de ei 2, dar daca acel baiat se da si la alte fete si mai e si "vagabontzel", ar trebui sa stea departe de el, desi o sa-i fie foarte greu, mai ales daca e indragostita de el! O sa-i treaca cu timpul.Si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum e! Dar daca totusi vrea sa fie cu el, ar trebui sa vb cu el si sa-i explice ce nu e adevarat iar daca va fi sa fie cu ea o va asculta si va uita de toate fetele si nu va lasa pe nimeni sa intervina intre ei! O sa treaca si peste timiditate cu timpul! Bafta! P. S! Sa ai grija de prietena ta, ca e urat sa suferi din dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa o inteleaga daca o iubeste dar si ea sa nu mai puna colegii sa o ajuta si sa-i faca acelei fete exact la fel sa minta dar nu mult trebuie sa o iubesca si acel bait ca daappp
sa o inteinteleaga ppappa si succes
! ubesc pup pe toti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns la intrebare :*:*:*mai vreau raspunsuri daca se poate deoarece vreau sa aflu parerea mai multora.