| RTA90 a întrebat:

Eu sunt nascuta pe 21 septembrie, pe la 6 dimineata si as vrea sa stiu daca sunt in ultima zi de Fecioara sau nu pentru ca am vazut pe majoritatea site-urilor ca zodia mea se termina pe 22, iar pe 23 incepe Balanta. Si daca sunt in ultima zi de Fecioara (sa zicem) am ascendent in Balanta?

Răspuns Câştigător
| música a răspuns:

Buna roxana
si eu sunt tot in zodia fecioara. numai ca sunt pe 1 septembrie; tu esti nascuta pe 21 septembrie in zodia fecioarei.nu esti in ultima zi a acestei zodii...ci in penultima zi.e adevarat ultima zi a fecioarei este pe 22. iar daca esti in ultima zi adica pe 22 ai zodia fecioara si ascendent tot in fecioara.incepanda cu data de 23 ai intrat in zodia balanta cu ascendentul in balanta.
iti dau si un link in care poti citi despre ascendent si multe alte lucruri interesante (http://www.astrosofia.ro/astropedia/ascendentul/).poate nu l-ai vazut
Sper ca te-am putut ajuta cu ceva
Iti doresc numai bine, Maryan

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La lucrul ăsta mă gândeam și eu, pentru că sunt născută chiar pe 22 septembrie. Am înțeles că eu am ascendent în balanță, însă tu te încadrezi în zodia fecioară (chiar dacă ești la limită).
Baftă!

| Fineness a răspuns:

Persoanei nascute la data 21.9. 2011, ora 06:00, ii corespund urmatoarele zodii:

Dupa Zodiacul European:
- zodia Fecioara (decada 3)
- ascendent in Fecioara

Dupa Zodiacul Chinezesc:
- zodia Iepure (de Metal)
- ascendent in Iepure

Dupa Zodiacul Indian: zodia Randunica
Dupa Zodiacul Druidic: zodia Tei
Dupa Zodiacul Floral: zodia Papucul doamnei

Da click:http://www.eastrolog.ro/zodii-si-zodii/zodii-si-zodii.php
http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/
La zodia chinezeasca depinde de anul nasterii!
Si nu, ascendentul depinde de ora nastarii, iar descendentul este opusul pe axa a asendentului!
Sper ca te-am ajutat!

| anytimeanywhere a răspuns:

Aici vezi in ce esti ascendent http://www.eastrolog.ro/ascendent/calculeaza-ascendentul.php deoarece nu mi'ai zis anul' nu am putut sa til fac dar cred ca o sa poti sa ti-l faci singura.Succes!