| EneDiana a întrebat:

Eu sunt noua aici si as avea nevoie de ajutorul vostru! Imi place de un baiat, dar atat eu, cat si el suntem timizi! Nu stiu daca el ma place, desi l-am prins de cateva ori uitandu-se dupa mine! Va rog ajutati-ma! As vrea sa vorbesc cu el, insa nu stiu despre ce! Ma puteti ajuta? Multumesc...

Răspuns Câştigător
| princess97 a răspuns:

Baga-te in seama cu elwinking. Vorbiti despre scoala, ce face in timpul liber, si incet incet ajunge-ti la daca ii place de o fata, daca da, de cine, si iti dai seama imediat daca de tine sau nu. Dupa aceea vorbeste cu el sa mergeti intr-o plimbare prin oras, sau sa faceti un proiect impreuna, ceea ce va va ajuta sa ma apropriatiwinking

3 răspunsuri:
| муℓιƒєx a răspuns:

Asa am patit si eu! SI nu stiu cum sa reactionez in asemenea situatie.

| EvilThoughts a răspuns:

Buna
Nu trebuie sa fii timida.Nu ai de ce. Poate ca te place dar nu are curaj sa iti spuna.Afla si tu daca aveti cunostinte comune. Daca da este usor:roaga un prieten comun sa va faca cunostinta si asa...va salutati pe la scoala si tot asa...veti fi mai apropiati.winking

| zeldaxlove a răspuns:

Dupa parerea mea, invita-ti mai multi prieteni, printre care se afla si el si mergeti la un film, la o terasa... Undeva unde puteti sta linistiti si vezi cum reactioneaza si el. Te mai uiti si tu pe la el, ii mai zambesti si ii vezi reactia. Toata lumea e timida in astfel de chestii pentru ca nu stii cum sa incepi. Restul vine de la sine. Porneste un subiect de discutie happy Gasiti lucruri pe care le aveti amandoi in comun.