| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt o fire foarte rusinoasa si toata lumea isi da seama de asta foarte usor.Eu ma consider draguta.si multi baieti vor sa fie cu mine.Eu i-am refuzat.Pe unii ca nu-mi plac, si la altii nu stiu dar mereu le gaseam defecte ca sa nu-mi placa de ei.Si abia de curand am realizat ce greseli am facut.Si eu consider ca totul se datoreaza rusinii caci imi este foarte rusine in preajma lor.Este un baiat de care imi place mult dar nu stiu nu prea am vorbit cu el si i-as zice sa iesim dar imi este rusine de mor plus ca mi-e frica de refuz. dati-mi sfaturi va rog cum sa scap de rusinea asta care ma opreste de la multe lucruri si din cauza ei pierd multesad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu e rusine. E aroganta.Sa cauti defectele se numeste aroganta.De unde stiu? Si eu faceam la feloh go onPana am realizat cam la fel ca tine ca nu merge asa.Eu in asteptam pe Fat-Frumos si era prea ocupat sa distanteze de minewinkingDin amalgamul de admiratori alege-l pe cel care e cu tine mereu, adica tipul prietenului solitar.Nu ai sa regretiwinking

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Asta nu este neaparat ceva rau. E si ceva benefic. Pentru ca astfel ceilalti vor vedea ca esti o fata draguta cu un suflet bun. Asta e de mare ajutor pentru ca ai sansa de a indeparta pe cei falsi si apropia pe cei care merita. Astfel vei avea prieteni adevarati. Eu spun ca ar trebui sa iti iei un pic inima in dinti. Aceasta schimbare nu trebuie facuta deodata. E un proces complex ce dureaza. Dar poti incepe. Cate un pas pe zi in afara cercului tau protector si cu timpul vei fi mult mai indrazneata. Timpul si experienta acumulta vor ajuta. Nu vei fi o viata intreaga asa. Fii sigura ca ai de castigat. Cand vei fi o persoana increzatoare vei ramane cu modestia si bun simtul pe care le ai acum. Si ceilalti vor vedea asta si te vor aprecia. Si atunci vei putea totodata sa tii piept oamenilor care sunt rautaciosi desi acum poate ai cateva probleme. Eu spun sa incerci sa cunosti mai bine acel baiat. Cauta sa fii prin preajma lui mai des, sa il provoci la o discutie. Arunci o vorba. El iti raspunde si apoi esti nevoita sa continui conversatia. El sunt sigur ca te considera draguta si va aprecia indrazneala ta. Nu fa totul prea direct. Conteaza sa vorbiti un pic, schimbati impresii. Nu trebuie sa vorbiti despre voi. Vorbiti despre lucruri de interes general : Scoala, muzica, filme, familie, etc.

Daca vrei sa vorbim mai multe imi poti lasa un id de mess pe privat. Mi-ar placea sa te cunosc mai bine.

| jony a răspuns:

Vindecate singura! Apeleaza la a doua personalitate! Ca eu deja am apelat la a treia!rolling on the floor))

| MaduxD a răspuns:

Vorbeste cu el.Lasa-l pe el sa faca pasul...iti vei da seama daca te place, caci daca nu e atras de tine, nu ai avea de ce sa-l intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista un pshiholog al scolii,ai putea vorbii cu el.
Sau mai exista si carti. Eu am citit cateva.chiar te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista un pshiholog al scolii, ai putea vorbii cu el.
Sau mai exista si carti. Eu am citit cateva.chiar te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leo_xxl2002@yahoo.com

| V1p3r a răspuns:

Si eu sunt destul de rusinos cu fetele, dar trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui refuzul, daca esti draguta este minim si chiar daca te-ar refuza vei gasi si pe altcineva

| ashvarya a răspuns:

Diana faptul ca esti mai timida este un lucru bun, de asta si multi sau lipit de tine insa bravo ca esti constiincioasa si poti refuza. Daca ai intilnit baiatul care crezi ca merita si care te fc sa te simti bine in preajma lui prind ela curaj si INAINTE! Dupa ce vei fc prima incercare vei prinde la curaj si la incredere in fortele tale.multa bafta daca ai nevoie imi scrii. ti-n pumniiii!