| MMMAAARRRIIIAAA a întrebat:

Eu sunt zodia fecioara si as dori sa stiu ce zodie mi-se potriveste ca partener.

4 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Horoscopul este pentru oamenii care nu au o puternica stimă de sine (aceștia nu se cunosc pe sine însuși și caută, prin urmare, informații în horoscop) Astrologii au audiența formată din persoane cu slabă încredere în ei, la fel cum detectivii particulari s-ar duce pe apa sâmbetei fară paranoici...
Eu zic să încetezi să crezi în horoscop, e o pură naivitate. Iar logic vorbind, de ce ar avea data nașterii legătură cu înțelegerea dintre doi nativi? Plus că asta ar situa o categorie uriașă de oameni în aceași oală, cu alte cuvinte, prea mulți "ne asemănăm" între noi, conform horoscopului.

| Ajutatorool a răspuns:

Bertram Forer a demonstrat in 1948 ca horoscopul e o mare prostie. Ce a facut el a fost sa ia dintr-un ziar de astrologie o descriere oarecare a unei zodii si sa o
o dea la fiecare din elevii lui sa vada daca se potriveste. Lor le-a zis ca le-a facut o schita a personalitatii fiecaruia dar de fapt le-a dat acelai lucru la toti si i-a pus sa ii dea note de la 1 la 5 in functie de cat de bune sunt descrierile. Media a fost 4.26.

| SweetCandy29 a răspuns:

Buna.Fecioara se potriveste cel mai bine cu Scorpionul si Racul :

- trece printr-o perioada foarte grea din punct de vedere sentimental, insa atunci cand vom intra in zodia Taurului se vor intrevedea relatii bune si de lunga durata;
- Se potriveste foarte bine cu Scorpionul, dar si cu Racul;
O zi buna! :*