| daiana15 a întrebat:

Buna happy!
Eu trec acum pe a 9 a si am mari emotii cand voi deschide acest nou capitol.
Desi o sa fiu in clasa cu un fost coleg din generala si mai cunosc multe fete din vedere... mie teama.
Stiu ca de obicei se zice ca liceul este cea mai frumoasa perioada a vietii.
Dar eu chiar nu stiu ce sa zic. nu stiu cum o sa fie... caci nu ii cum zic unii ca : o sa fie exact ca in clasa I a sau cand intrai in gimnaziu deoarece atuncia (clasa I a) mergeai cu parintii. iar in gimnaziu intrai cu aceeasi colegi, aceeasi scoala...
Pentru cei care au trecut de clasa a9a. ce se intampla de obicei.cum ti se spune in ce clasa sa mergi?
Please help me puppy dog eyes happy!
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Acelaş sentiment am şi eu.o să am emoţii aşa de marii când o să ajung la liceu. emoţii mult mai mari când am terminat a 8 etc, banchet. Nici eu nu ştiu cum va fi. ce va fi. parcă e un pas foarte mare spre viitor. Cunoşti alte persoane, alţi profesori, alţi elevi! O să fie foarte bine, o să fie mai rău. nici eu nu ştiu.
Dar cred că la început va fi mai ciudat. apoi te obişnuieşti big grin.
Baftă la liceu. să ei numai note bune!tongue

| nicko a răspuns:

Sa-ti zic ceva.Eu trec tot in clasa a 9a.La muzica.Nu am absolut nici un coleg din generala.Dar i-am cunoscut pe cativa si-s de treaba.Merg la muzica si e nevoie si de cantat din gura.si o sa trebuiasca sa zbier in fata atator cavaleri...dar totusi la instrument e alta treaba.Si vreau sa zic ca nu imi pasa.Sunt tot oameni nu or sa te manance. Bucura-te ca ai trecut intr-o alta etapa.O sa fie bine.Ce-ti pasa tu esti tu si nimeni nu te poate schimba!

| legendarul a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji... o sa ajungi la scoala, o sa iti faci prieteni noi si totul o sa fie okey... cand ajungi acolo o sa fie un pic cam naspa ca nu cunosti pe nimeni. dupa va fi floare la ureche

| sensssation a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie teama.ai dreptate perioada in care faci liceul este cea mai frumoasa.eu nu am avut noroc de o clasa unita cum eram in generala.acum trec clasa a 12 si nici nu am simtit cat de repede au trecut anii.o sa fie putin cam greu la inceput pana va cunoasteti.o sa fie amuzant pentru ca o sa va uitati numele.nu o sa stiti cum sa va strigati in prima saptamana.e ceva frumos.primele saptamani sunt foarte usoare fiecar profesor va intreaba chestii de genu` nume de unde esti unde ai invatat cu cine ai facut materia X.tot felu de prostioare dastea.iti doresc succes in noul an scolar!

| baiq a răspuns:

Pai.depinde eu cand am trecut a9a am stat cu unii colegi dn generala,apoi acolo ne am intalnit cu cei ce urmau sa ne fie colegi, am facut cunostinta si cu diriga si ea ne a sp unde va fi cls noastra, deci nu ti face griji!