| daiana15 a întrebat:

Buna!happy Multumesc celor ce mi-au raspuns la intrebare si doresc sa aflu si raspunsurile altora happy!

Eu trec acum pe a 9 a si am mari emotii cand voi deschide acest nou capitol.

Desi o sa fiu in clasa cu un fost coleg din generala si mai cunosc multe fete din vedere... mie teama.

Stiu ca de obicei se zice ca liceul este cea mai frumoasa perioada a vietii.

Dar eu chiar nu stiu ce sa zic. nu stiu cum o sa fie... caci nu ii cum zic unii ca : o sa fie exact ca in clasa I a sau cand intrai in gimnaziu deoarece atuncia (clasa I a) mergeai cu parintii. iar in gimnaziu intrai cu aceeasi colegi, aceeasi scoala...

Pentru cei care au trecut de clasa a9a. ce se intampla de obicei.cum ti se spune in ce clasa sa mergi?

Please help me! sad

Multumesc >anticipat!big grin

3 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Desi sa ne imaginam ziua de 12 septembrie
in jurul orei 9 te vei duce la liceu, poti ajunge acolo impreuna cu colegii tai de generala
am uitat sa mentionez, se afiseaza cu cateva zile inainte la panoul scolii in ce clasa ai picat.ex 9 B
Dupa ce ajungi in curtea scolii mai faci cunostinta cu colegi,te mai uiti dupa tipi bunilaughing,incearca sa fii cat mai sociabila,nu-ti fie teama
Ajungi in clasa,unde va va intampina diriginta/dirigintele
te asezi cu cine vrei in banca
va va da numele profilor,orarul,si probabil va veti prezenta fiecare, ve-ti spune de la ce scoala veniti etc.
dupa iti poti aduna noii colegi si merge impreuna la un suc/parc, pentru a va cunoaste mai bine.,
mult succes:*

| Villy0po a răspuns:

Si eu ma duc acum in a 9-a si mooorrlaughing...am emotiiiiii.si sper sa nu ma fac de ras :d laughing

| purpleice a răspuns:

Si eu trec clasa a-9a si am niste emotii de nu mai pot.cred ca toti bobocii au emotii, asa ca n-are de ce sa-ti fie teama, probabil ca si ceilalti vor fi la fel ca tine.va trebui sa scapi de timiditate insa, sa faci cunostinta cu toti si sa fii sociabila.o sa vezi ca toti vor fii prietenosi si sociabili in prima zi, pentru ca vor sa-si faca prieteni.asa ca succes si sa n-ai emotii(prea mari).