| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetele,
Luni plec la mare. Ciclul abia azi mi-a venit. Ma rog e lichidul acela maroniu.
A intarziat cam doua saptamani. In general ma tine 5 zile. Eu stau 9 zile (7 nopti). Ideea e ca ma enerveaza pentru ca acum avea timp sa curga pana plec..Insa vad ca numai curge nimic sau daca e ceva e maroniu.
M-am gandit oricum sa stau cu pantaloni scurti inchisi la culoare. In apa sa intru pana la genunchi.
Nu vreau sa folosesc ob-uri.
Intrebarea este ca daca in momentul de fata mi-a venit cu intarziere e posibil sa tina mai mult? Alte sfaturi pentru plaja pe stop? laughing
Multumesc :*

5 răspunsuri:
| MinniePearl a răspuns:

Mie cand mi-a venit in primele zile si trebuie sa ma duc la plaja, imi pun un tampon de zi, fara aripioare, subtire! Asta daca stiu ca nu imi curge foarte mult, totusi ia-ti niste pantaloni scurti mai inchisi sau daca nu curge chiar atat de mult ai putea sa iti iei un costum de baie mai inchis la culoare.Eu cam asa procedez!

| melittlelioness a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti adrenostazin si bea o fiola de aia in fiecare zi cand vei fi pe stop. adrenostazin are rol coagulant si opreste partial sangerarea. nu face exces, nu lua mai multe odata deoaerece poti face cheaguri la nivel cerebral sau la inima si nu te mai salveaza nici dracu. nu uita de fiola de calciu inainte cu o zi si in fiecare zi a menstruatiei. are cam acelasi rol cu adrenostazinul, vei sangera mai putin. foloseste tampoane interne, schimba-le cam odata la 2 ore, ia-ti pastile cu continut mare de ibuprofen pentru durerile menstruale, pentru ca ele vor exista si chiar putin mai accentuate daca nu va mai fi fluxul sanguin menstrual normal. evita cafeaua, alcoolul in special vinul si distractie placuta -

Funda?

| anonim_4396 explică (pentru melittlelioness):

Hei, apreciez.
Insa nu vreau nimic de genul.
Vreau ciclul sa decurga normal si natural. happy Vreau doar sa ma ''inteleg'' cu el in timp ce sunt la mare.
Mersi.

| anonim_4396 explică (pentru melittlelioness):

Si legat de cafea, alcool etc. laughing la mine nu au nici un efect, Am baut sampanie care e vin spumant si n-am nimic. Cafea inca nu, dar mi-am luat un activia de baut cu visine si imi iau niste cappuccino pe drum. Alte fete mi-au spus de lapte, tocmai am mancat niste cereale cu lapte si n-am de altfel nimic.
Mersi oricum pentru sfaturi. :*

| DeiuȘca a răspuns:

Daca a intarziat nu inseamna ca o sa te tina mai mult, inseamna ca te tine tot aceeasi perioada de timp dar in dierite zile a lunii. Iti recomand ca la plaja sa fi foarte atenta si in niciun caz sa folosesti ob-uri, nu sunt bune!
happy