| gabrielaoana11 a întrebat:

Buna fetelor am si eu o probleme mi-au aparut cosuri pe fata ziceti-mi cu ce sa le dau sam treaca funda vot plssss

Răspuns Câştigător
| Roxana6277 a răspuns:

Exista la farmacii creme speciale pentru cosuri, dar cel mai bine e sa nu folosesti chimicale pentru daca nu sunt bune pe pielea ta o sa te irite. Dimineata dupa ce te speli pe fata da-te cu spirt ca sa dezinfecteze. Mananca cat mai putina ciocolata caci ea favorizeaza aparitia cosurilor. Stai mult la soare sau macar pe afara pentru ca soarele le mai usuca. Inainte de culcare poti sa te dai cu sucul de la lamaie pe fata si sa-l lasi asa pana dimineata. A doua zi te speli pe fata si repeti asta mai multe seri pana iti trec. De asemenea am vazut remedii bune in revista Bravo Girl din august. Chiar merg si nu afecteaza pielea.

6 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Hey. Date cu zineryt de 2 ori pe zi si o sa-ti treaca foarte repede happy

| georgyg98 a răspuns:

Buna! si eu am avut aceeasi problema dar pana cand am mers cu mama mea la un doctor special.Acesta mi-a recomandat"zinerit"(il gasesti in farmacie eu l-am cumparat cu 32 lei)Fudaa? nu am mai primit demult

| kkkmakafull a răspuns:

Eritroacnol e lotiune anti-cosuri si previne aparitiia acneei e foarte buna eu folosesc de 1 an :*

| W4rK0 a răspuns:

Sunt o gramada de cosmetice, de pilda l; a farmacii sau d-astea de frumusete, eu am folosit ceva Clean& nu stiu ce, a fost bun si cosurile nu au mai aparut.big grin

| Alecs98 a răspuns:

Io tias recomanda alcool camforat este foarte bun.Si eu l-am folosit. Funda

| Bibuz a răspuns:

Sunt diverse produse cosmetice pentru cosuri(nivea, elmiplant, etc.)dar ti-as recomanda sa iti iei ceva de la farmacie...este mai sigur...happy