| InoTkd95 a întrebat:

AJUTOOR! In ultima luna mi-au aparut foarte multe cosuri pe gat (de la urechi in jos) si o,, invazie" pe frunte. De ce oare? Aveam probleme dinainte cu ele dar nici chiar asa. Tocmai incepusera sa imi treaca si mi-au aparut iar. Ce e de facut? Va rog ajutati-ma. Nu le pot suporta, ma ustura si ma deranjeaza. Help me va roogg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Buna.pai daca ai peste 12 ani, da este normal sa ai cosuri.eu am 13 ani si am fost in aceeasi problema ca tine. dar s-a rezolvat cu o crema, preparata in farmacie.cred ca in orasul tau nu exista o farmacie cu preparate proprii dar iti recomand zynerit (costa cam 30 de lei asta pentru ca isi face imediat efectul) dar nu iti lua clearasil. nu este bun deloc.sau ai mai putea incerca cu lamaie.stoarce intr-un recipien o jumatate de lamaie. cu sucul obtinut da-te pe partile unde ai cosuri si stai cam 15-30 de minute.succes happy
funda?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Buna,
Am avut si eu probleme cu cosuri si punctele negre pe gat, pe toata fata si pe ureche, foarte mult timp. Am reusit sa imi curat fata dupa ce am descoperit un tratament foarte foarte eficient recomand de un doctor dermatolog
Doctorul mi-a dat sa imi cumpar tratamentul anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Dupa cateva folosire a cremelor, deja tenul meu a inceput sa devina mai curat vizibil. La scurt timp cosurile si puncte negre s-au uscat definitiv si am scapat de toata acneea si punctele negre.
Iti recomand cu ceea mai mare incredere creme anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree), pe mine m-au scapat de acnee.
Din ce mi-a zis medicul cremele cu ulei pur de arbore de ceai (tea tree) sunt foarte puternice impotriva acneei, si marele avantaj este ca nu iti irita tenul asa cum fac produsele din farmacie.

| stefania_3113 a răspuns:

Buna draga! in primul rand sa stii ca conteaza si varsta pe care o ai pentru ca eu am 13 ani si am de la 12 ani cosuri pe frunte si in zona urechii.Nu te speria pentru ca fiecare fata trece prin aceste "transformari"asa ca nu te panica!

Pa-Pa:-X:*:*