| Claudia_1005 a întrebat:

Fetelor ce asi putea sa fac astazi m-am certat cu o colega de clasa in ora de m3 ea m-a facut proasta si eu pe ea la fel si eu cand nu am fost atenta mi-a dat cu o carte in cap iar eu m-am ridicat din banca si am ciupito de brate si mi-am infins mainile in parul ei si ne-a vazut dna care ne-a scris intr-un carnetel si a zis ca ne baga in consiliu profesoral si ca v-a propune sa ne scada nota la purtare dar in rest la toate celelalte ore sunt ca un ingeras o:-) dar la aceasta ora mi-am dat si eu seama de prostia pe care am facut-o adica doar la ora asta am facut-o de oaiebig grin si am vb cu colega mea pe mess si ne am impacat si i-am explicat ca nu imi convine sa ma faca cineva proasta deci nu suportx-( si am decis ca maine la scoala sa mergem la dna diriginta sa ii explicam ce s-a intamplat azi si sa o rugam sa ne ajute adica sa vb cu ceilalti profesori si cu dna directoare si cu dn-ul director sa ne ierte pentru prostia pe care am facut-o si imi este foarte frica ca ne v-a scadea nota la purtare si eu chiar nu vreau si daca mai afla si mama ma calca in picioare ce asi putea face ca sa trec peste aceasta problema pentru mine destul de grava va rog ajutati-ma cu un sfat please help me!

4 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Pai du-te la diriginta si cere`ti iertare spune`i ca a fost ceva de moment ca erai intr-o pasa mai proasta si ca daca ai putea sa dai timpul inapoi nu ai mai face asa ceva, promite`i ca nu se va mai intampla si nu numai promite`i demostreaza`i lucrul acesta, asta e cel mai important...Astfel diriginta probabil iti va lua apararea in fata directorului.

| lola a răspuns:

Stai linistita ca nu se scade nota la purtare pentru atata lucruhappyVorbiti cu diriginta si spuneti ca v ati impacat si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi.pana la urma, nu mi se pare deloc corect sa te faca " proasta " pentru ca NU ARE DREPTUL. Nu mi se pare corect sa-ti dea cu cartea in cap ( si mie mi s-a intamplat si m-am enervat pe una care se crede desteapta ( poate doar cu muschii ) plus ca eu nu stiu genu care sa ma bat, dar atunci i'am tras cateva, mai ales ca am 1:70 si ceva si ea are( poate inca are) 1:55 aproximativ. Mie mi se pare normal sa procedezi asa, pentru ca asa e firea omeneasca.

Da, e bine ca ati discutat, eu zic sa vb si cu profa aia sa'i cereti iertare, sa spuneti ca v'ati enervat putin, ii spui si motive si...cu diriga e cel mai bine sa vorbiti.
Eu intr'a 8-a ( acu ' sunt a 9-a ) am avut u diriginte care ne lua apararea ( si normal ca doar avea 27 de ani ), si directoares cu care faceam romana si franceza ne scotea din toate certurile, mai ales ca eram cea mai galagioasa clasa din scoala )

ps: Am vazut ca ai zis ceva de m3 ( economic, resurse...)? big grinEu sunt la economicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite scump-o nu sh cum ii sa mergi la consiliul porf. dar tu trebuie sa faci cu colega ta acest pas deoarece iti va fi nota scazuta la purtare cu un pct(9)