| 126306 a întrebat:

Buna fetelor! nu stiu când trib sa îmi vina ciclul, si maine dimineata plec la piscină cu familia! am uitat sa-mi notez când mi-a venit ultima data chiar am uitat dar mi-am amintit ca cred ca acum 2 săptămâni! la piscină stau 2 zile oare o sa îmi vina la piscină? si daca da ce sa fac? eu nu folosesc ob deoarece am 13 ani! ma sper ii foarte tare sa nu cumva sa îmi vina la piscină.îmi puteti spune ce trib sa i-ai la mine daca o sa-mi vina ce sa-mi pun in trusă mea de igiena? poz ajutor! oare am voie sa ma bag in apa sau nu? va rogi ajutor fara ob daoar absorbante! poz ajutor

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar fi trebuit sa fii avut vreun oarecare semn daca iti venea asa repede. Cred ca vei fi ok. Ia-ti niste absorbante la tine pentru orice eventualitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti vine menstruatia, nu te baga in apa, pentru ca apa contine o substanta care se coloreaza in mov cand faci pipi in apa sau ai alte scurgeri, si vin cei de la securitate si de dau afara din piscina. In plus, vor trebuii sa schimbe apa din piscina, ca-i contaminata... deci, cu bun simt, stai pe uscat, mergi la dus sau sta acasa!

| Star2 a răspuns:

Nu cred ca iti va veni fix cand mergi la piscina, iti recomand sa iti iei niste absorbante la tine.
Multa sanatate.