| Dominatorro a întrebat:

Funda! Am in jur de 20 de milioane si vreau sa imi iau un calculator de gaming, Eu nu ma prea pricep sa contruiesc unul de la 0 si sunt interesat care sunt cele mai bune piese de 20 de milioane.Imi recomandati sa iau piese second? Din cate am inteles cel mai important la un calculator este procesorul imi ajunge de un i5?(sau nu are rost, mai bine iau un i3 si pune alte piese mai bune).As dori sa imi faceti un calculator pe piese si sa imi raspundeti la intrebari.

2 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Memorie Corsair DDR3 8192MB (2 x 4096MB) 1600MHz CL9 Blue Vengeance
Sursa Sirtec HPC-500-G12S
Placa de baza Asus M5A99X EVO
Procesor AMD FX X4 4100 Bulldozer BOX
Placa video MSI Radeon HD 6790 1024MB DDR5 OC
HDD Western Digital Caviar Green 500GB SATA3 64MB
Aceste componente sar cam 350 lei fata de bugetul tau, fara carcasa. Cu acest sistem de operare iti vor merge filme HD, Jocuri 2012 la grafica buna (nu maxima)

| bogdan133 a răspuns:

Faci o mare greseala, daca iti cumperi calculator pentru gaming, deoarece in 2 maxim 3 ani nu o sa poti sa mai joci jocurile noi aparute, eu te sfatuiesc sa alegi o consola Ps3/Xbox 360, jocurile fiind facute intai pentru console si apoi adaptate pentru PC