| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut,vreau sa imi fac un pc pentru gaming pe piese, dar nu ma pricep prea bine cu compatibilitatea si altele.Ce imi recomandati la un buget de maxim 2200 lei.Mentionez ca as vrea ca procesorul sa fie i5.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Imi plac configuratiile lui bogdan324. Sunt aproape... compatibile, aproape.

| bogdan324 a răspuns (pentru sltlp):

Cum adica aproape compatibile? ce nu este compatibil?

| sltlp a răspuns (pentru bogdan324):

Placa de baza si procesorul. In ambele cazuri nu sunt compatibile... eram ironic.

| bogdan324 a răspuns (pentru sltlp):

Pfu,greseala mea, la filtre cand am ales tipul de socket, din greseala am ales 1150 in loc de 1155

| bogdan324 a răspuns (pentru bogdan324):

Asta la placa de baza, ca nu are rost sa iei un procesor din generatia hasswell, mai ales ca este si scump, iar performantele nu sunt foarte diferite in jocuri

| sltlp a răspuns (pentru bogdan324):

Cum asa laughing/ Are rost. De ce sa cumperi ceva mai vechi cand poti sa cumperi ceva mai nou. Ia si tu logic. Doar nu lanseaza procesoare degeaba. Asa mai bine nu lansau, ca doar aveau vechile generatii...

| bogdan324 a răspuns:

Uite unul cu i5
http://www.mediadot.ro/wishlist/37917/
Placa video este ok, dar mai bine ti-ai lua un i3 si mai raman ceva bani sa iti iei o placa video calumea, uite un pc mai bun in gaming:
http://www.mediadot.ro/wishlist/37918/