| ayayayayay a întrebat:

Fundaa! Sper sa ma puteti ajuta. Peste doua luni am evaluarea natioanala si media simularilor mele a fost de 8.20 si sunt foarte dezamagit. Oricat as incerca, sunt mai sensibila si plang des din aceasta cauza. Liceul la care vreau sa intru are media de 9.3... As vrea sa va intreb cum as putea sa imi maresc puterea de concentrare, deoarece toata lumea spune ca aceasta este problema.

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

O alimentație sănătoasă, un program corespunzător de somn și fă variante. Nu fi dezamăgit, pentru că simulările sunt întotdeauna mai grele decât examenele în sine. Media mea de la simulările de bac a fost 8, 35, iar la bac a crescut cu mai mult de 1 punct și toți colegii mei au fost în situația asta laughing

| Ara997 a răspuns:

Un punc diferenta nu inseamna mult. il poti recupera. observa ce anume ai gresit, vezi ce puncte slabe ai, lucreaza tipul de exercitii la care nu te descurci. insista sa acoperi gaurile. fa variante de teste si vezi ce se repeta in greselile tale, daca faci pregatire discuta cu profesorul aspectul asta. Bafta!

| BotezanDaniel a răspuns:

Problema ta consta in neidentifcarea cu mintea! Un sfat psihologic este sa traiesti clipa de acum profund.Invata seara pentru ca la scoala sa ai capacitatea sa iti reamintesti, odihna regenerandu-te! Refa-te, lumineaza-ti mintea inteligenta!

| ANDREEEEEecuA a răspuns:

Iti spun sincer ca simularile sunt mult mai grele decat evaluarea. Ar trebui sa iti exersezi creierul cu exercitii. Am prieteni care in simulari au luat 3 si 4, iar in evaluare 7 si 8 sau 9. Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine