| Eduardxx a întrebat:

Azi am aflat notele la Evaluarea Nationala, la romana am luat 5.70 si la matematica 8.20. Oare sa fac contestatie la romana? Eu ma asteptam la mult mai mult, doarece nu am gresit decat 3 exercitii.
Media mea 5-8 este 8.53, imi puteti recomanda un liceu in Roman la care sa intru cu media 7.35?
Credeti ca e posibil sa intru la un profil unde media este de 7.68?
Multumesc anticipat! big grin
Dau funda! happy

1 răspuns:
| vadu22 a răspuns:

Contestatie faci doar daca esti sigur in proportie de 100% ca meritati mai mult.
Ia subiectu in fata cauta pe net baremul pentru limba romana la E.N. 2014 si aminteste-ti ce ai facut.
Pe barem scrie ce ar fi trebuit sa faci si cante puncte luai.
Te corectezi singur si vezi ce iasa... daca la final cand faci punctajul iti iasa cu un punct peste ai putea face dar daca nu, nu face nimic...bafta!