| anonim_4396 a întrebat:

FUNDOI!
Cu cateva zile in urma i-am spus "prietenei mele cele mai bune" ca imi place de un baiat.Ea acum vrea sa fie impreuna cu el, si eu nu accept asta.Si in + ea nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si e geloasa pe mine...eu nu i-am facut nimic, nu mai vrea sa tea cu mine pe la scoala etc etc...Si mi-a spus ca duminica se duce sal vada. sad

Ce pot sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Poate ca nu e tocmai cea mai buna prietena a ta, si ca e geloasa pe tine din mai stii ce motive, si de asta incearca sa il ia ea pe acel baiat. Eu zic sa te distantezi si tu de ea, nu te mai uita deloc la ea, nu ii mai spune niciun cuvant. Vorbeste cu baiatul respectiv, intai imprieteneste-te cu el, intreaba-l daca vrea sa mearga cu tine la chioscul scolii, dar nu il agasa sau chestii. Dupa ce va imprieteniti mai bine, intreaba-l daca vrea sa mearga la o plimbare dupa ore, si spune ca nu ai chef sa mergi acasa. Poti alege un loc apropiat de scoala, sau unde vrei, dar sa nu arate prea romantic. Incearca sa ajungi la subiectul cu asa-zisa prietena a ta, spune-i cum se comporta, fa asa oleaca pe victima. Acum depinde si de el.
Daca el o sa o aleaga pe ea, atunci incearca sa raresti conversatiile, etc. Limiteaza-te la "Buna! Ce faci? Ai vazut filmul X?", asa o sa iti duca si dorul.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe viitor să înveți să fii mai secretoasă și să înveți să-ți alegi prietenii, în adevăratul sens al cuvântului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uau. Adică, și eu am pățit asta cu prietena mea cea mai bună, dar nu ne certam de loc. Amândouă vroiam să fim cu el dar nu-i spuneam. Nu eram geloase una pe alta, și după un timp eu mă îndrăgostisem de alt băiat și ea nu îl mai plăcea. Acum vreo 4 luni... acum iar îl place și vrea să fie cu el și azi el a întrebat-o dacă vrea să fie cu el, ea bineînțeles a zis da. Încercați să vă înțelegeți, întâi prietenia dup băiețiiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Na las-o pe ea cu el, găseşte-ţi altă prietenă.
Te pup!