| rominas a întrebat:

help me! Aseara am bagat benzina in loc de motorina, aveam circa 15 l de motorina in rezervor si am bagat 10 de benzina si cand mi-am dat seama am mai bagat de 50 de ron motorina.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A pățit și frate-meu. Bagă motorină cât încape peste și consumă rezervorul până se termină de tot. happy

La frate-meu n-au fost probleme. (Opel Astra)

Eventual sună mecanicul să-ți spună părerea lui...

1 răspuns:
| Spruzzo a răspuns:

Nimic masina merge daca ai combinata motorina cu benzina, n-are nimic. Plimbate cu masina consuma conbustibilul si data viitoare fi mai atent