| ciokko a întrebat:

BUNA
help me...cum arata un monolog descriptiv si despre ce ar trebui sa scriu in el?
am cautat pe internet dar nu am gasit... funda

2 răspunsuri:
| steve2011 a răspuns:

Un monolog descriptiv inseamna sa descri ceva din perspectiva ta, imagineaza-ti ca esti undeva si iti scrii gandurile care iti vin in minte de exemplu:

"Padurea de beton se intindea inaintea ochilor mei. Structuri dominante acopereau soarele si ma intristau. etc."

| adryanushka a răspuns:

In cadrul unui text sau monolog descriptiv sunt prezentate in mod succesiv trasaturile caracteristice si proprietatile obiectului descris\persoana, lucru, peisaj, fenoome\