| evanescence a întrebat:

Buna Help please cu un sfat macar ((

Am 15 ani si de cind m-am transferat in alta shcool nu am prieteni si sint cam retras, la ore sint tacut iar in afara orelor sint mai vesel in general, ma acomodez mai greu cu un colectiv nou, colegi, profesori bla bla
Da ti-mi un sfat ce sa fac cum sa procedez macar sa am prieteni in clasa si in scoala dara asa nici nu am prieteni la scoala am priteni "Buna ce faci / Bine tu? bla bla... PA | HeLPPP! dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| MalynaMagdalena a răspuns:

Incearca sa gasesti subiecte cat mai interesante fii tu insati cum ai fost si la fosta scoala. e mai greu la inceput dar asta nu inseamna ca nu iti vei face prieteni.fii mai sociabil chiar si la ore asa ceilalti te vor cunoaste mai bine

succes! funda?big grin

| Tiffany89 a răspuns:

Si eu sunt asa...mai timida:d

Vorbeste cu ei... Du-te la ceva colege care ti se par simpatice si cerele id-ul. Vorbeste cu ele despre baietibig grin