| anonim_4396 a întrebat:

Buna,hey am nevoie de ajutorul vostru...am un prieten parintii vo3 sa ma ia in alta tara dar eu nu vreau sa plec pentru ca daca voi pleca va trebui sa ma despart de prietenul meu dar eu nu vreau...ce sa fac ca sa nu ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa faci, trebuie sa iti urmezi parintii. Singura voastra solutie este sa va continuati relatia online si sa incercati sa va vedeti cat de des puteti.

1 răspuns:
| Nika29 a răspuns:

Da el ti-a spus, distanta inseamna despartire, halal de asa prieten. Distanta este doar o oportunitate care vă va invata sa va pretuiti. Daca e de acord sa continuati relatii fii pe pace tine la tine. Nu trebuie sa-ti fortezi parintii si sa-i urasti din aceasta cauza. Poti sa le dai diferite motive ca sa ramii, daca va ajuta... De genu, m-am deprins cu prietenii si tot asa. Daca insa nu vezi nimic buna sa ramii doar prietenul, deci urmeaza-ti parintii, mai ales daca e un motiv serios. Si dai sperante si lui ca veti ramine impreuna in ciuda pedicilor. Caci nici lui nu cred ca-i usor. Deci baftahappy