| confusedgirl a întrebat:

Hmm.nu stiu cum sa incep. Sper sa ma puteti ajuta.sau vreun sfat .Acum 8-9 luni un baiat (coleg de scoala si vecini de bloc) mi-a cerut sa fiu prietena lui.eu nu eram decisa ce sa-i spun.(il cunosc de mica) pana la urma i-am spus ca da. dupa aia ca nu .si tot asa.pana cand i-am spus ca "DA, vreau" .Am stat cu el 2-3 zile. dupa aia iar eram cu el.baiatul m. a asteptat.la scoala venea in pauze sa vada ce fac, ma suna in fiecare zii, vorbeam pe messenger.pana cand i.am spus ca numai vreau. A 2-a zii dupa ce i.am spus ca numai vreau. s-a "combinat" cu prietena mea cea mai buna.(asa o credeam, dar s-a dovedit a nu fi) .seara, prietena mea m-a intrebat pe net ca daca ma supar ca se "combina" cu prietenul meu. i-am spus "NU"(dar eu simteam altceva)plangeam noapte de noapte.si de atunci sunt impreuna pana si acum.Si am realizat in timp ca il plac din ce in ce mai mult pe baiatul acela.Si nu stiu ce sa fac. off. Daca ma puteti ajuta cumva. El se mai certa cu "prietena mea cea mai buna" si m-a intrebat daca vreau sa fiu din nou "prietena lui", i-am spus ca "Da"(deja eram in rai).Si dupa aia s-a despartit de mine ca sa fie cu "prietena mea".(ca a auzit-o plangand.si eu ma simteam aiurea) (si eu am plans mult timp si nu ii pasa nimanui). Acum nu stiu ce sa mai fac. Daca ma puteti ajuta.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Las-o balta. Cred ca esti foarte mica (pariez ca nu ai nici 17 ani) si imatura. Practic ti-ai batut joc de el, asta e motivul pentru care nimanui nu i-a pasat de lacrimile tale. Probabil ca nu asta a fost intentia ta, dar este gresit sa intri intr-o relatie daca esti atat de confuza, daca nu iti poti asuma responsabilitatile ei si te razgandesti frecvent. Te joci cu sentimentele unui om si asta, in viata, se plateste.
Eu zic asa: mai asteapta cativa ani pana sa ai relatii, pana te mai maturizezi si intelegi cat de importante sunt sentimentele altor oameni.

| monyk a răspuns:

BUNA, imi pare rau pentru asta, dar nici tu nu te-ai purtat cum trebuie, pentru ca erai indecisa in legatura cu relatia voastra, el este confuz dupa parerea mea sau vrea sa se joace cu amandoua, pentru ca o data ar vrea sa fie din nou cu tine, apoi se razgandeste si vrea sa fie cu prietena ta in continuare, eu zic sa il lasi in pace, de fapt pe amandoi, lasa-i sa faca ce vor, mai bine sa iti vezi de viata ta, si ai sa gasesti intr-o zi un baiat care sa te iubeasca cu adv, succes.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Lasa-l cu prietena ta... Ai facut o decizie... Pe prietena ta o acuzi cam pe nedrept... Nu i-ai spus adevarul... Nu i-ai spus ca te-ar deranja daca ea ar fi cu fostul tau. Din cate ai scris esti adolescenta... varsta in care esti foarte nehotarata, nu stii ce vrei. Daca prietena ta stie ce vrea si vrea sa fie cu baiatul ala, ar trebui sa ii lasi sa traiasca... Cand vei sti ca vrei sa fii si tu cu cineva si sa incerci sa faci lucrurile sa mearga... incearca sa incepi o relatie cu cineva.

| Cryssy a răspuns:

Off....nu erai foarte decisa daca vrei sa fii cu el sau nu, trebuie sa te gandesti foarte bine la acest lucru. nu stiu ce sa iti spun...scuze...

| Yly a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa te gandesti bine ce vrei, sa pui in balanta care pers merita mai mult, la care tii, de fapt ce vrei: sa fii cu el? sa ramai cu ea prietena? orice ai vrea prima data gandeste-te bine si apoi actioneaza vorbeste cu amandoi in particular ca sa nu ii ranestihappy confused girl? nimeni nu poate sti mai bine decat tine ce simti. succes

| Paula a răspuns:

confusedgirl sa stii ca si tu esti dificila, odata il vrei, odata nu-l vrei. si atunci cand nu-l poti avea il vrei. Grav. asta o fost prima greseala. a doua ii ca iai spus bfff-ului tau ca nu te superi. pai daca ii bfff trebuia sa 'i spui ca da ma supara si de ce si cum. Si daca chiar era bfff adevarata trebuia sa'l lase pentru tine. daca nu-l lasa, nu merita nici unul happy.

| VladDu a răspuns:

Daca nu i-ai zis da din prima cauta altu.

| Mitss a răspuns:

Decilaughing) ma regasesc aproape in totalitate in povestea ta( dar singurul lucru care nu l-am facut este ca am zis nu prietenei mele si ea a inteles, dar din pacate e cu altcineva)... oricum tot ce trebuie sa faci este sa il lasi ...eu am gasit pe altcineva si si-a dat seama ca vrea sa fie cu mine...si sad nesimtitul l-a luat la bataie pe actualul (adica ma rog actual atuncilaughing) meu prieten.
Si acum observ ca ii pare rau si ca ar vrea sa fie cu mine, dar asta nu conteaza pentru mine cum nici pentru el nu a contat cat plangeam eu.
Sfatul meu( daca il pot numi asa) este sa: il lasi, sa uiti si sa gasesti pe altcineva.Fii indiferenta!( stiu ca e greu dar tot spre binele tau.) Succes!

| Jupiter a răspuns:

Cel mai bine e sa ii uiti pe amandoi. Prietena oricum nu e prietena. Baieti mai sunt, chiar mai grozavi decat acesta.

| y a răspuns:

Am trecut prin asta! Eu acum iti spun ce am facut...:Mai intai m-am dus la o prietena care il cunostea pwe tip si am rugat-o sa il intrebe daca el mai simte ceva si pentru alta fata, el a zis da. A doua zi m-am dus la el si i-am zis ca eu il plac si ca atunci cand am zis nu mai vreau nu m-am gandit ca o sa sufar atat de dorul lui...si cand era uimit de ceea ce i-am zis l-am saruta blushing si atat dupa am fost cu el. sper ca te-am ajutat{un sfat, nu te lasa intimidata de prietena lui si fa ceea ce trebuie sa faci. daca acum iti e frica sa-i spui o sa suferi...}:*