| HardcoreCountry a întrebat:

Iar eu cu problemele mele... Va rog mult orice vorba buna din partea voastra ma ajuta.

Deci...am fost impreuna cu un baiat la care am tinut destul de mult dar o prietena "buna" de-a mea s-a bagat intre noi si ne-am despartit. Ma doare mult fiindca chiar am crezut in relatia asta. Aceea fata care-mi era prietena il place si ea. Am incercat sa-i spun sa il lase in pace pe prietenul meu dar nu a vrut. Prezenta ei in jurul fostului meu prieten l-a facut pe acesta sa-si piarda increderea in mine sa si creada niste lucruri oribile despre mine, fiindca aceea fata i le-a bagat in cap. Acum ca ne-am despartit nu prea ne mai vedem, numai la antrenamente (precizand faptul ca nu suntem la aceeasi scoala). Ii sunt indiferenta, nu ma ia in seama, nu imi vorbeste. Ma doare, dar rabd. Nimeni in afara de mine nu stie ce se afla in sufletul meu. Incerc sa rad si sa-mi maschez tristetea, dar sub zambetul meu se ascund multe lacrimi. Aceasta depresie ma face sa ma inchid tot mai tare in mine, si sufar nespus.

Daca v-am plictisit imi cer mii de scuze dar simteam nevoia sa ma descarc. Orice sfat sau vorba buna din partea voastra va fi un mic pas spre "eu ce de inainte" Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai ar cam trebui sa fugi de asemenea "preteni", fata aia era geloasa pe tine si a facut tot posibilul sa se bage intre voi.Si ar trebui sa porti o discutie cu el, sa pui cartile pe fata. Spune-i si tu "stii. fata aia chiar te placea mult si te vroia doar pentru ea.nu a inteles ca esti cu mine.sa stii ca imi lipsesti". Daca mai simte ceva pentru tine sigur o sa fiti din nou impreuna.

| Eu4EverX a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva, si tot pe acest site m-am descarcat. Mi-a fost greu pentru ca il vedeam in fiecare zi... dar a trecut ma durea indiferenta lui pana am inceput sa il urasc din cauza unor lucruri pe care le-a spus.totul trece mai ales ca ( ma gandesc) nu ai peste 18 ani...

Continua sa ii arati indiferenta si o sa il uiti!

Succes!

| Camelia_7710 a răspuns:

Buna`:*
Nu te mai consuma.straight face, trateaza`l la fel nu-i arata ca te doare, asa e cel mai bine, si incearca sa numai te intereseze persoana lui, fa-ti cat mai multi prieteni, distreaza-te cu ei si vei uita, si evita sa va mai vedeti.:* pup
take care >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce sa suferi tu¿? Nu vezi ca nu te merita? Trebuie sa fi tare nu ai de ce sa fi trista pur și simplu nu a meritat, fi sigura ca la asa zisa ta prietena ii va face la fel. Cea mai mare vina o are el nu prietena ta. Ea a încercat și i-a reușit, dar el s-a lăsat dus cu zăhărelu.
Zâmbește și bucura-te de viata ca nimeni nu merita lacrimile tale. Știu e greu dar ai sa vezi ca timpul rezolva tot.

Bafta.