| LmAdriana98 a întrebat:

Iau anticonceptinale de ceva timp, si de la prima zi cand le-am inceput nu am mai avut probleme, insa luna aceasta cand am inceput folia am avut si contact sexual, iar acum, de o saptamana incoace ma tot simt balonata, as manca continuu, si am foarte multe gaze la stomac ceea ce nu mi se intampla in mod normal. Ma puteti ajuta cu un sfat? Dau fundita ❤

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Gazele de la stomac si imablonarea nu se datoreaza anticonceptionalelor, ci mancarurilor pe care le mananci.

Dar pofta de mancare poate fii data de anticonceptionale, care se stie foarte bine ca, au acest efect secundar, de crestere in greutate, pentru ca actioneaza direct asupra sistemului tau endocrin/ hormonal.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele amintite pot fi de natura medicala, fiind provocate de tulburari gastrointestinale sau de digestie, insa in nici un caz nu sunt produse de pastilele AC folosite. O simpla vizita la medicul de familie poate rezolva problemele de care suferi in mod real sau doar....imaginar. happy multa sanatate!