| croissant a întrebat:

Buna, ieri am fost la botez cu prietenul meu si am platit doar eu. Iar azi mergem la o nunta. Sa mai las banii? Sau sa plateasca doar el?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Astfel de probleme trebuie să le discuți cu prietenul tău.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa dai si tu data asta tu ar trebui sa platesti suma care a dato inainte sa-i arati ca esti om serios altfel va zice ca esti pe banii lui interesata

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca este prietenul tau de ce nu vorbesti cu el? Lucrurile astea se discuta in cuplu nu cu niste straini pe internet. Normal ar fi sa plateasca fiecare partea lui cand mergeti la un eveniment. Va intelegeti voi cum faceti acum cu nunta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vă înțelegeți înainte.

| Sofer a răspuns:

Vorbește cu el. Acum îl lași pe el sa plătească.

| Yuoia a răspuns:

Discuta dinainte cu el aceasta problema. Altfel vei fi pusa intr-o situatie neplacuta. El de ce nu plateste? Cum motiveaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteți pune amândoi bani parte în parte, să strângeți suma respectivă apoi să plătiți. Cel mai corect așa.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Vorbește cu prietenul tău. Discutați și vedeți cum împărțiți banii. Nu e corect să plătească o singură persoană.
Numai bine.

| Peachdelight a răspuns:

Un botez nu se compara cu o nunta. Așa cum ți s-a mai spus și de către alți useri, trebuie sa împărțiți banii și sa puneți câte o suma egala.