| Pau a întrebat:

Ieri la testarea nationala la romana pot sa spun ca nu am avut nici un fel de emotie, m-am comportat lejer, dupa o ora si ceva am terminat si am plecat acasa, sigur voi luat pe putin 8.
Acum vine problema cu matematica. O urasc, nu o inteleg, ma iau toate apele cand ma gandesc ca maine am examenul la matematica, azi noapte m-am culcat la 3 deoarece nu am putut nici cum sa adorm.
Am avut acasa meditator si am luat nota 4 in teza, nu m-a ajuta cu nimic, in afara faptului ca le-am usurat buzunarul parintilor mei, daca nu inteleg asta e, nici nu mai stiu ce sa fac sa imi intre odata matematica asta in cap. La simularea de examen am luat minunata nota de 2.50 (dada stiu, sunt o proasta) ce sa fac? La simularea pe care am dat-o acum 2 saptamani am invatat tot tot, dar am luat 2.50. Oare daca nu o sa invat pentru maine nimic o sa iau nota mai are? Ar fi ridicol rolling on the floor Cam ce sa invat la matematica? Stiti unde as putea gasi formulele de la piramida patrulatera, prisma triunghiulara, cub, sfera, etc. cam tot ce am facut in clasa a 8-a.Ar fi normal sa le gasesc in caiet, dar nu inteleg nimic de acolo, sincer :/
Am nevoie de voi sa imi dati ceva sfaturi sau orice, macar 5 sa iau sa fiu sigura ca intru la liceul pe care il vreau.
Multumesc anticipat :* Dau fundita si voturi

2 răspunsuri:
| notsurewhoiam a răspuns:

La el si eu la romana un am avut treba eram relax si la matecrying

| Alexandra_6863 a răspuns:

Buna.eu am avut examen anul trecut si nu stiam nimic.cu toate astea am luat big grin.e usor de cel putin 6-7 face toata lumea te asigur eu fiindca la ex I ai grila vreo 7 ex si sunt fff usoare.Succesbig grin