| Pau a întrebat:

Maine va fi examenul la mate...si imi e foarteeeeeeeeeeeeeeeeee frica :-ss Nu stiu nimic... ce sa ma fac? :-ss Am invatat ce am invatat, dar ce nu am stiut in 4 ani nu pot sa stiu intr-o zi :-ss. Tinand cont ca la simularea de la matematica, unde am invatat, am luat nota 2.50 (dada stiu, sunt proasta oh go on) oare cat voi lua la examen?
Sincer, nici nu stiu ce sa invat... daca stiti cumva de unde as putea sa iau formule de algebra si de geometrie, sau daca e cineva mai mare de clasa a 8-a si sa aiba timp sa imi explice ceva chestii whistling.
Imi e frica, nu stiu ce o sa fac...mai bine nu ma duc ca tot 1 o sa iau oricum :/
Urasc scoala si ma urasc pentru ca nu stiu matematica.

1 răspuns:
| LifeFail a răspuns:

Bună!
În primul rând, mergi degajată la examen,orice ar fi. Trebuie să ai o atitudine pozitivă. Încearcă să te mai uiţi puţin pe caietele de teorie de matematică, pe rezolvări de probleme, pe definiţii etc. Poate că te va ajuta. Formule de algebră şi de geometrie găseşti aici:
http://www.mateonline.net/algebra.htm
http://www.mateonline.net/geometrie.htm
Îţi vor fi de folos, crede-mă.
Multă baftă mâine!
Ai încredere!