| ioanaCUTU a întrebat:

Buna ieri m-am despartit de o prietena eu nu vroiam dar trebuia ca ma tot mintea iar eu am sters numarul de telefon pentru ca eram nervoasa atunci evati un sfat bun?

Răspuns Câştigător
| Laura1102 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta.
Cel putin eu mi-am facut alti prieteni pentru ca cei ce te mint nu sunt prieteni adevarati.
Dar daca vrei sa rezolvi situatia cel mai bine ar fi sa incerci sa vorbesti cu persoana respectiva si s-o intrebi de ce face
anumite chesti, de ce te minte.
Sau ai putea sa ignori acea persoana.

1 răspuns:
| Radioactive a răspuns:

Stai puţin! Te-ai...despărţit de ea? Şi eşti tot fată? Vrei să spui că te-ai certat cu ea. Mă rog, depinde şi cât de apropiată îţi era înainte şi de lucrurile pe care le ascundea/minţea. Dacă ea realizează cât de gravă e situaţia, ar putea să-şi ceară scuze ori să caute să se împece. Dacă nu, ori nu îi pasă, ori e prea orgolioasă!