| BossDeBoss1998 a întrebat:

Cand m-am despartit (mai bine zis m-a lasat) prietena mea, eram plus si simplu trist si cu inima rupta in doua... mi-a zis sa o sterg din lista de prieteni, sa ii sterg numarul si sa o uit. De sters am sters numarul si id-ul, dar nu pot sa o uit sad uneori mai intru pe facebook-ul ei si imi amintesc, dar chiar nu pot... am incercat sa ma cunosc si alte fete, dar nu imi pot lua gandul de la fata asta. De fiecare data cand o vad online pe facebook dupa 30 de sec aproximativ iese, iar eu sunt tot cu fata in pamant. Nu am mai vorbit cu ea de o bucata de vreme, iar acum astept sa treaca timpul ca vantul, pentru ca altceva nu stiu ce sa fac (unii dintre voi mi-ar spune sa ma tin de scoala, asta fac, dar eu nu ma gandesc doar la scoala ci si la viata de adolescent pe care cu greu o poti trece. Nu stiu ce sa fac, tot la ea imi sta gandul sad Poate ma ajuta cineva cu un sfat straight face

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Imi pare rau pentru tinesad. Stiu cum este cand pierdem persoana iubita.Ne simtim slabi si fara putere sa putem merge mai departe.
Nici faza cu alte fete cum ai spus tu mai sus nu te va ajuta si iti spun din proprie experienta ca si eu dupa ce m-am despartit de prietenul meu la o perioada de timp imi facusem prieten dar mai mult de 2 zile nu a durat pentru ca pur si simplu nu puteam.
Asa este si la tine pana nu te vindeci complet nu poti fi cu altcineva.Vei incerca mereu sa compari aceea persoana cu fosta si iti va fi si mai greu.
Incearca macar cateva zile sa numai te uiti pe profilul ei, ca asa mai mult iti faci rau si nu este bine.Incearca sa fi tare si puternic.Iesi pe afara cu prietenii,citeste o carte, uita-te la tv, orice alta activitate care sa te tina ocupat.
Va fi mai greu la inceput dar te vei obisnui.
Timpul vindeca orice rana insa este nevoie de rabdare.
Asa ca, capul sus si incearca sa mergi mai departe si nu uita viata merge inainte, nu inapoihappy.
Baftahappy

| neutrino a răspuns:

Omul are si inima dar si cap. Este timpul sa te folosesti de cap.

| BeYourSelf7 a răspuns:

Pff..crede-ma ca stiu prin ce trecistraight face e groaznic..eu din cauza asta m-am apucat de fumat.dar nu-ti recomand. Gandeste-te ca trebuie sa fi tare si ca fiecare-si poate duce cruceahappy Se spune ca oamenii pe care Dumnezeu ii pune des la incercare, ii iubeste. daca o fi asa sau nu, nu pot sa-ti spun. Capu' sus! A plecat, bun! Roata se intoarce..bafta

| BossDeBoss1998 explică (pentru BeYourSelf7):

Nu prea mai cred in Dumnezeu straight face

| BeYourSelf7 a răspuns (pentru BossDeBoss1998):

E de rau.

| MentalHolocaust a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de viata si sa nu afecteze starea de spirit ca mai sunt fete si poate mai speciale ca ea.Inteleg ca ti la ea dar nu are rost sa te tii ca un catel dupa ea si ea dupa sa rada nici asa nu e bine parerea mea.

| MikeyKookie a răspuns:

Doar atat iti spun...
Nu te mai uita in spate caci in fata te asteapta altceva!
Stiu cum te simti dar intr-o zi trebuie sa treci peste...Ea poate si-a gasit pe alt cineva nu crezi? Si... tu o sa ramai singur tot cu gandul le ea? Orice ar fi eu iti spun sa mai placgi doar pentru un fir de par de al ei!
Funda?
Baftawinking happy

| BossDeBoss1998 explică (pentru MikeyKookie):

Da are un nou prieten si din pacate tot nu imi pot lua gandul de la ea straight face

| MikeyKookie a răspuns (pentru MikeyKookie):

Frumos si eu zic sa faci asa happy

| MikeyKookie a răspuns (pentru BossDeBoss1998):

Vei fi bine fara ea iti gasesti alta curaj si mult noroc

| 17Constantin a răspuns:

Din ce cauza v-ati despartit?

| BossDeBoss1998 explică (pentru 17Constantin):

Nu stiu si nici acum nu o sa stiu straight face