| love13 a întrebat:

Ieri mi-am luat 'Blackberry Curve 8520' si am incercat sa trimit ceva de pe un telefon pe BB [prin Bluetooth]. Dar dupa ce astept 20 de secunde apare "trimitere esuata". Nu imi apare nici daca vreau sa accept acel fisier. Ce pot face? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| *Lyttle.me* a răspuns:

Buna! happy
ANDREI gresesti. La iphone nu stiu, dar la Blackberry am gasit solutia.winking
M-am confruntat cu acceasi situatie ca a ta si uite ce trebuie sa faci: in primul rand, cel cu care faci tu transfere de date trebuie sa il ai la Dispozitive asociate. Bun, pe urma urmareste pasii cu atentie. Intra in Meniu (tasta cu simbol Blackberry) pe urma in Media, apoi apesi la fel tasta cu simbol Blackberry si apesi unde scrie "Primire utilizand Bluetooth". Dupa toate astea poti sa primesti date de pe alt telefon.
Sper ca ai inteles!
Bafta! :*

| ANDREI_8384 a răspuns:

Buna,nu o sa mearga pentru ca la iphone si la BlackBerry nu merge bluetooth