| Stargoz a întrebat:

Am o nelămurirebig grinacă iti cade telefonul pe pământ, gresie, ciment etc...ii poate afecta performanța adica chiar dacă se sparge sau nu el mai functioneaza la parametrii lui normali?

6 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Da, sunt defectiuni tehnice produse mecanic care pot afecta performanta telefonului.

| sierra1 a răspuns:

Sunt momente în viață in care doar acțiunea sau practica poate confirma o teorie. Asta e una din momentele alea...

așa că, dă cu el de pământ, vezi cum mai merge după"

| Frank51 a răspuns:

La unele telefoane exista parti mecanice(ie popup camera), daca se rupe vreun arc sau alta componenta este afectata camera, si indirect alte componente. Performanta propriu zisa este afectata doar fizic prin deteriorarea unui component fizic.

| Stargoz explică (pentru Frank51):

Si daca de exemplu nu se afecteaza nici camera si niciun component fizic atunci viteza si performanta telefonului e aceeasi nu?

| PainTech a răspuns (pentru Stargoz):

"Si daca de exemplu nu se afecteaza nici camera si niciun component fizic atunci viteza si performanta telefonului e aceeasi nu?"

Daca nu se afecteaza nimic pe partea hardware atunci nu ai cum sa ai probleme cu performanta. Ca doar nu se strica soft-ul cand cade de podea.

Acum intrebarea mea e urmatoarea : De unde sti ca nu a fost afectata nicio componenta? Sunt mii ( sau mai mai multe ) de elemente de circuit intr-un telefon modern. Nu prea ai de unde sa stii daca se deterioreaza vreo legatura...

| Frank51 a răspuns (pentru Stargoz):

Nu, devine de 100 de ori mai performant, logic ca e aceeasi sherlock.