| Alexiii1 a întrebat:

Ieri mi sa terminat ciclul care mi.a venit pentru prima oara, iar acum am pe chiloti ceva maroniu care nu miroase(nu va ganditi la altceva).....imi vine din nou ciclul? Vreau explicatii!

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Nu draga mea, nu-ti mai vine ciclul unul dupa altul. Urmele acelea maronii, sunt ultimile ramasite de la menstruatie, se curata peretii uterului. Igiena locala si totul o sa fie bine.
Urmatoarea menstruatie, ar trebui sa-ti vina cam peste 26-30 zile,acesta fiind considerat un ciclu menstrual normal.Tu, fiind la prima menstruatie, s-ar putea sa-ti vina la diferente de zile diferite, pana se regleaza ciclul menstrual.
Daca mai ai ceva intrebari, poti sa ma intrebi pe "Mesaje".