| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Imi este foarte frica de noul atac cibernetic si nu stiu cum sa ma feresc de asta!
Ce sa fac? sad
Nu pot sta deconectata, pentru ca folosesc calculatorul aproape in fiecare zi!
De ce nu se face nimic cu idiotul care a pornit asta? :-(
Ce sa fac?! Imi este frica de tampitii astia!
Daca NU folosesc internetul, nu sunt in pericol?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Mass media și spălarea pe creier. Comun, se înțelege. Ah, stai, nu sursele veridice de știri spală pe creier ci observatorul tâmp care nu înțelege în ce scop se produc atacurile cibernetice. Vizate au fost firmele private. Reprezinți cumva vreo firmă? Dacă nu nimeni nu are de ce să își bată capul cu tine.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Care atac? Paranoia? Se rezolvă cu un psiholog.

| CezaraEM explică (pentru T0T):

Tu nu te uiti la stirile de la TV? Cel mai mare atac cibernetic din istorie a avut loc weekend-ul trecut si acum are loc!
Cauta pe google acum!
Daca nu era mare branza, nu scriam aici pentru un sfat! Bruh...

| CezaraEM explică (pentru T0T):

Aici ai dreptate! Asta am zis si eu, dar nah....lumea e mare, nu se stie niciodata.
Dar ai dreptate!
M-am linistit acum!
Multumesc frumos! kiss

| T0T a răspuns (pentru CezaraEM):

Mass media și spălarea pe creier. Comun, se înțelege. Ah, stai, nu sursele veridice de știri spală pe creier ci observatorul tâmp care nu înțelege în ce scop se produc atacurile cibernetice. Vizate au fost firmele private. Reprezinți cumva vreo firmă? Dacă nu nimeni nu are de ce să își bată capul cu tine.

| CezaraEM explică:

Atacuri cibernetice au fost si vor mai fii si in viitor! Nu e prima si nici ultima oara....ca nah, se fura pe toate partile in lumea asta, asa ca... just live your life!

| T0T a răspuns (pentru CezaraEM):

Tu trebuie să ai grijă pe ce site-uri umbli mai ales dacă efectuezi plăți online. Nu umbla pe site-uri dubioase și nu te încrede în tot felul de așa zise "oferte"

| CezaraEM explică (pentru T0T):

Stiu!
Cand eram mai micuta din curiozitate, umblam ambrambura pe internet, dar acum cand am crescut, am inteles unde trebuie sa intru si unde nu.
Nu imi bat capul cu oferte primite in Spam la Email-uri (oricum sterg toate mesajele din lista) sau de pe siteuri dubioase.
Nu prea ma tenteaza ofertele de pe internet si nici nu cumpar online sau platesc online anumite produse.
Decat de la eMag sau Altex! In ei am incredere mare

| CezaraEM explică:

Inafara de Facebook, Twitter, Instagram si TPU, alte site-uri nu prea folosesc. Astea le folosesc zilnic! happy

| T0T a răspuns (pentru CezaraEM):

De curiozitate, câți ani ai?

| CezaraEM explică (pentru T0T):

Cred ca ai rade pentru ca la 24 de ani pun botul la toate cacaturile! Dar asta e, asa sunt eu;-)

| T0T a răspuns (pentru CezaraEM):

Haha, păreai o fetiță micuță din cum vorbeai. De aia am întrebat. Mulți înainte.

| CezaraEM explică (pentru T0T):

Daaaaaa, am 24 si arat de 16 (uneori gandesc de 16 ani) dar nah...
Multumesc la fel!

| T0T a răspuns (pentru CezaraEM):

Interesant. Mie mi se pare un fapt pozitiv.