| DeliaMaria32 a întrebat:

Buna,îmi place de ceva timp de un băiat. El e cu 2 ani mai mare că mine, eu am 18 el are 20. De ceva timp primesc pe Snapchat tot felul de mesaje de la el cu inimioare, că sunt drăguță, chiar și cu emoticoane cu love. Ne cunoaștem de vreo 2 ani însă până acum nu am avut curajul sa ii zic ce simt. Prin mesajele acelea uneori mi se pare că e reciproc. Chiar as vrea sa știu ce sfaturi îmi dați.

4 răspunsuri:
| eliza7943 a răspuns:

Spune i ce simti. Daca simti ca si el se deschide in fata ta cand vorbiti, fii si tu la fel.

| DeliaMaria32 explică (pentru eliza7943):

I-aș spune dar îmi e teama de un refuz cu care as putea strica și prietenia dintre noi și chiar nu știu cum i-aș putea spune ce simt că nu îi pot spune direct

| eliza7943 a răspuns (pentru DeliaMaria32):

Nu ii spune direct... fa o cand aveti o discutie mai serioasa mai deep despre voi iar daca el iti da de inteles unele chestii pune i ce simti... dar nu sari in capul lui cu tot ce simti fa o treptat.

| Sofer a răspuns:

Spune-i ca vrei sa iesiti sa va vedeti.