| rubitaaaforever a întrebat:

imi place de cineva si nu stiu cum sa ii spun. Adica stiu ca si lui ii place de mine pentru ca acum cateva luni prin ianuarie am fost impreuna dar ne-am despartit. Si acum nu stiu ce sa fac sa ii spun ca imi place de el sau nu? Adica el nu e prea atent si chestii de genul asta si nu vrea sa pic de fraiera. Faza e ca pe langa faptul ca nu este atent, are un comportament diferit cu mine cand mai e si altcineva si nu stiu daca ar fi bine sa ma gandesc sa fiu iar cu el. Data trecuta ne-am despartit din cauza aceluiasi motiv, comportamentul lui cand erau si prietenii lui prin preajma sau oricine altcineva. Nu vreau sa sufar iar. El tot nu intelege aspectul asta ca nu ar trebui sa ma ignore atunci cand mai sunt si altii cu noi si ma deranjeaza foarte tare si el nu isi da seama niciodata si mereu ma intreaba ce am si daca ii zic tot el se supara si e super aiurea ca dupa aceea tot eu nu rezist si merg sa il impac. Vreau ca sa fie mei grijuliu si sa ii pese mai mult de mine, sa imi acorde mai multa atentie. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Ori ii este rusine cu tine/sau este mai timid, ori ii este indiferent daca te pierde sau nu. Daca este doar mai timid, discuta cu el si poate fi rezolvata problema. Daca alta e problema, nu mai alerga dupa el pentru ca se va comporta mereu cu tine asa tocmai pentru ca acum stie cu siguranta ca il vrei.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca ar fi bine sa-l lasi. Daca se comporta diferit cu tine (in rau) cand este cu prietenii inseamna ca este o fire labila, emotiv si prost educat. Cu un asemenea om n-ai ce discuta. Nu se va face bine toata viata.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe altcineva.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-a placut comportamentul lui.Ok. Acum de ce il vrei inapoi?
E clar ca nu iti acorda, sau nu stie, cum sa iti acorde atentie.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sentimentul va trece. mai bine dă-i pace. nu se merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Never chase love, affection, or attention.If it isn't given freely by another person, it isn't worth having"

| Nina81 a răspuns:

Mergi mai departe! =.=