| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am incheiat o relatie de 2 ani pentru ca se purta urat cu mine. Toata lumea mi-a zis sa-l uit ca nu ma merita dar stiu ca ma iubeste, si il iubesc si eu. Mi-a zis sa ne impacam de fapt, m-a rugat. Am cerut sfaturi si mi s-a zis sa nu ma impac cu el. Eu vreau sa ma impac cu el din tot sufletul dar parca nu as vrea. Nu mai vreau sa sufar, nu e tocmai ceea ce mi-am dorit. Mie imi mai place de un baiat si ii place si lui de mine. Ce sa fac? Asa a zis si mama sa nu ma mai impac cu el ca e golan. Dupa ce ne-am despartit si-a pus la status :,, In cautare de alta prietena" insa acum spune ca l-a pus doar ca sa ma faca sa sufar si, voi ce ati face in locul meu?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă este golan dă-l dracului și orientează-te spre alt băiat.

| Nextone a răspuns:

Tu sti cel mai bine cat de mult te-a facut sa suferi si odata ce ai reusit sa te desparti de el eu zic sa nu mai dai inapoi.Incepe o alta viata si data va fi totusi sa fi cu el vei fi dar deocamdata eu te sfatuiesc sa iti vezi de viata tahappyBafta multa!

| Kruger2 a răspuns:

Dupa modul lui de comportament, nu ii pasa de tine. Iti spun si tie ce am spus si altora. Creierul rejecteaza dupa o anumita perioada de timp fostii iubiti, astfel ca nu vei mai suferi. Mai ales daca iti vei face alt prieten. Viata e facuta ca sa fie traita, nu plansa.