| Miiri a întrebat:

Imi place de un baiat,si nu stiu daca lui ii place de mine. Suntem prieteni buni, mergem si ne intoarcem impreuna de la scoala. Cand se califica pe la vreun concurs,il iau in brate si il pup pe obraz, nu are nimic impotriva. Voi ce credeti, s-ar putea ca lui sa ii placa de mine? Funda. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu este mai simplu să îl întrebi pe el însuși? O să îți dea cel mai bun răspuns pentru această întrebare.

| Miiri explică (pentru FemeiaPisică):

Va multumeeesc muult celor care m-ati ajutat

| XxTerrorxX1 a răspuns:

S-ar putea sa ii placa de tine. Asa mi s-a intamplat si mie mai demult, imi era frica sa intreb, dar am avut noroc cu un prietena mai buna si m-a ajutat. Am intrebat si a zis ca ii place si ei de mine. Oricum, eu zic sa iti faci curaj si sa-l intrebi.

| rememberme24 a răspuns:

Daca nu are nimic impotriva sa il pupi pe obraz,sa il iei in brate,probabil ca si el simte ceva pentru tine. Dar cel mai bine incerci sa aflii daca te place sau nu. Pune-o pe o prietena de-a voastra comuna sa il intrebe, subtil, daca simte ceva pentru tine. Degeaba iti spunem sa il intrebi tu personal, pentru ca probabil iti este rusine si te temi de un potential raspuns negativ( ca el sa te considere o foarte buna prietena, dar doar atat, nimic mai mult)...deci,cea mai buna varianta este sa ii spuna altei persoane cum te considera el( o amica sau o fata de care ii place)

| NatyAriana24 a răspuns:

Eu zic ca sunt mai multe variante: poate sa-i placa de tine sau sa te considere doar o prietena buna!
Adica nu ne-ai dat prea multe detalii ale comportamentului sau!
Cel mai bine ar fi sa-l intrebi ce simte el pantru tine!
Crede-ma, asa e mai usor... Nu te mai complici