| andreea127282 a întrebat:

Buna.îmi place de un băiat. țin să menționez că nu am vorbit absolut deloc adică noi ne înțelegem din priviri. mă uitam la tabla iar când am vrut să mă uit la el, el se uita deja la mine și a început să mi bata foarte tare inima ..au mai fost momente în care am făcut contact
Nu prea se uită de fiecare data la mine adică când trec pe langa el se uita cu coada ochiului,nu întoarce capul sa nu vad că se uită.
Mă place sau nu? Daca nu...ce as putea sa schimb la mine, sau ce as putea sa fac pentru a face conversație cu el...mi e cam frica că răspunde sec și na.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim daca te place sau nu, poate se uita de curiozitate sau poate se uita de mirare ca te tot holbezi tu la el.

Daca te place baiatul, va veni intr-o zi sa-ti spuna asta, pana atunci, rabdare!

Ce ai putea sa schimbi la tine?
Sa inveti extraordinar de bine la toate materiile, sa stai cu mana ridicata in calsa fiindca asa ii atragi atentia si copii destepti cu note mari, atrag nu doar privirea colegilor ci si simpatia lor.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu as fi asa sigura ca va intelegeti din priviri.Nu crezi ca acest limbaj e cat se poate de subiectiv si se poate interpreta gresit, mai ales ca nu va cunosteti deloc?

Probabil se uita la tabla asa cum toti ceilalti colegi o faceau.Deci e cam mult spus ca te place doar din atat de putin.

Nu trebuie sa schimbi nimic la tine.Cineva trebuie sa te placa doar pentru ceea ce esti tu la acel moment, nu pentru ce vei deveni.Ai putea afla daca te place doar intrand in vorba cu el.Asa e cel mai sigur, sa auzi direct de la el, fara acest filtru interminabil al interpretarilor.Bafta.

| literallythesamebruh a răspuns:

Vorbește cu el. Nu există nimic mai convingător decât asta.