| anonim_4396 a întrebat:

Buna,imi place de un coleg de clasa. obisnuiam sa vorbin in fiecare zi,sa iesim impreuna,sa ne tachinam,ne intelegeam foarte bine si de multe ori dadea semne a si el ma place. asta pana acum o luna cand si-a schimbat brusc comportamentul. a inceput sa ma evite mereu,sa nu mai vorbim (acum trec si zile intregi fara sa schimbam macar un buna),vorbeste si sta cu absolut toate celelalte fete din clasa cu excempia mea crying. Nu pot sa inteleg de ce se comporta asa cu mine,mai ales ca nu i-am facut sau zis nimic,totul a fost asa, brusc.prietena mea cea mai buna l-a intrebat intr-o zi daca are ceva cu mine si bineinteles ca a negat totul. dupa l-a intrebat daca stie ca il plac si a spus ca si-a dat seama mai demult de asta. dupa aceasta discutie timp de vreo 2 saptamani nu am vorbit absolut deloc...de multe ori vroiam eu sa incep conversatia dar nu puteam pentru ca el pleca imediat din clasa sau se ducea la celelalte fete.dar de cateva zile am inceput sa vorbim din nou,cate putin in fiecare zi (numai la scoala).si la fel,de vreo saptamana am observat ca a inceput sa ma priveasca prin ore,sa faca tot felul de gesturi (sa se aseze in spatele meu foarte aproape de mine,fara insa sa ma bage in seama), sa stea prin jurul meu...si inca ceva care mi-a atras atentia:de cate ori ma mut cu un alt baiat in banca sau stau in pauze de vorba se supara imediat si ramane asa toata ziua (nu mai vorbeste cu nimeni,pleaca imediat ce se suna din clasa sta suparat si retras etc).la fel face si atunci cand ma aude vorbind de alti baieti,mai ales daca zic de respectivii ca sunt draguti.

de ce credeti ca se comporta asa? adica,de fiecare data cand sunt bine dispusa, am timp si chef de vorba mereu isi gaseste altceva de facut sau sa stea de vorba cu absolut toate celelalte colege...iar cand eu stau cu baietii se supara sad

Răspuns Câştigător
| itscloudyoutside a răspuns:

Din ceea ce ai spus tu acolo, eu nu pot să trag altă concluzie decât că te place, însă în acelaşi timp e cam confuz şi nu sunt sigură cât de serioase sunt inteţiile lui. Cred că ar trebui să vorbeşti cu el pe tema asta, faţă în faţă. Dacă va recunoaşte că te place, şi îţi va spune că vreţi să fiţi împreună, atunci e foarte bine. happy Dacă nu, eu zic să-l laşi baltă, pentru că nu ştie ce vrea. Cel puţin, asta e părerea mea.

3 răspunsuri:
| Marius151 a răspuns:

Arati bine? Daca nu, nu e interesat de tine. Ghinion!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e cel mai ciudat mod care l-am vazut, dar tot e clar ca te place. Daca nu are tupeul necesar sa iti spuna in fata, inseamna ca nu ai ce pierde. Eu de abia mi-am facut curaj, ca sa aflu ca cineva nu ma place straight face.

| JanaBucov a răspuns:

1 atunci s-a suparat pe tine din cauza unorr dusmani de-ai tai care a bagat intrige si2 nu mai sta cu baieti cu alti el te place si este gelos.