| Julyly2089 a întrebat:

Buna. Îmi place informatica și chimia.(sunt ok și cu matematica si dacă e nevoie pot sa învăț și fizică)La ce facultăți aș putea merge/ ce meserie as putea sa urmez?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Meseria si cariera ti le alegi in functie de ce-ti doresti sa profesezi in viata!
Nu iti alegi o faculatte dupa ureche care iti poate fii inutila si total neplacuta sa o practici ca profesie, dupa ce o termini.

Deci, stai jos si gandeste-te foarte bien, fiindca esti SINGURA care poate decide acest lucru: ce te-ai vedea facand/muncind in urmatorii 40 de ani?
Ceva care-ti place foarte mult si nu te-ai plictisi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie informatica
dar iti place cu adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă facultatea de informatica, poate poți sa mergi și la geodezie, biologia nu îți place? La medicina se câștigă foarte bine!