| iulikk a întrebat:

Imi poate zice si mie cineva un discurs de sfarsit clasa a 4a... URGENT.
Funda
SCZ pentru categorie

Răspuns Câştigător
| DeutzaMika a răspuns:

Pooooi.

"S-au dus inca 4 ani din viata de scolar. Urmeaza inca 4 din generala. In total 8 ani in care am reusit sa imi cunosc o mare parte din viitoriiii profesori, in care am reusit sa invat bine matematica si romana. Pot spune ca nu vreau sa parasesc clasele primare, dar vreau sa vad si cum este la gimnaziu. Nu vreau sa ma despart de invatatoarea mea, care ne-a invatat cum sa ne purtam in societate. Nu vreau sa ma despart de clasa in car am invatat 4 ani de zile.
Dar, inacelasi timp vreau sa gust din teze, vreau sa gust din orele de dupa-amiaza ( sau dimineata, depinde cum faceti la gimnaziu), pe care le voi face cu diferiti profesori.
Vreau, dragi colegi, sa va intreb, daca mai tineti mine cand am fost intrebati la gradinita ce vrem sa ne facem cand vom fi mari. Multi dintre noi au raspuns 'printesa' sau 'agent secret'. In prima noastra zi de scoala, am fost intrebati acelasi lucru. Multi au raspuns 'primar' sau 'vedeta'. Acum, la sfarsitul clasei a IV-a putem fi intrebati din nou ce vrem sa fim cand vom fi nari. Raspunsul este acelasi: " Nu stiu!". Dar, eu am un raspuns aparte! Eu vreau sa fiu EU. Nu vreau sa ma schimb. Vreau sa raman copil, vreau sa retraiesc din nou si din nou aceste momente.
Cu alte cuvinte,
Imi pare rau ca trebuie sa parasesc o invatatoare minunata, o clasa plina cu amintiri frumoase!"

Iti place? E facut pe moment, daca ai invatator poti schimba, cel mai mult am vorbit in numele meu, chiar daca sunt clasa a VI-a!
Funda?