| Chichi155 a întrebat:

happy îmi puteți spune câteva nume de cărți pentru adolescenți (+autor) nu neaparat scrise de autori romani. Ca exemplu, acum citesc Gossip Girl.

Răspuns Câştigător
| Ale07 a răspuns:

1.Academia Vampirilor(Richelle Mead-o serie superba, preferata mea, ti-o recomand!)
2. Micutele Mincinoase( nu stiu ce autor arebig grin)
3.Hollywood-ul e ca un liceu de fite, PRivilegiul ( scrise de Zoey Deutch)
4. Fetele Gallagher(Ally Carter)
5.Ciresarii-Constantin Chirita
6. Casa noptii
7. Jurnalele Vampirilor
8.Vampirii sudului (Charlaine Harris)
9.Twilight(Stephenie Meyer)
10.Ratiune si simtire, MAndrie si prejudecata(JAne Austen)
11. Jane Eyre
12.La rascruce de vanturi
13.Contele de Monte Cristo-Alexandre Dumas (deci merita citita!)
Toate care ti le-am scris merita citite! LEctura placuta! Sper ca te-am ajutatbig grin Funda? puppy dog eyes big grin

1 răspuns:
| Chøço a răspuns:

Incearcă Glass House. Ador cartea.