| VanillaChocolatte a întrebat:

Imi puteti da si mie idei ce lecturi sa citesc? Am multe carti si as vrea sa stiu cine ma poate ajuta! FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Negative a răspuns:

Incearca :
-Planeta maimutelor
-Totul se plateste
-Morometii
-Cel mai iubit dintre pamanteni
-Baltagul
-Robinson Crusoe- GENIALA CARTEA! Am citit-o cand eram prin clasele mici...eu nefiind un om caruia-i place lectura acea carte mi-a placut extrem de mult. Spor la citit si dobandit cat mai multe cunostinte!happy

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Păi depinde şi ce'ţi place să citeşti. Începe orice carte şi vezi dacă te captizează sau nu şi tot aşa până o găseşti pe cea potrivită.
Baftă!

| CrazyTeenager a răspuns:

Cartile politiste sunt destul de interesante, personal am citit cateva volume scrise de "Agatha Christie", daca nu te pasioneaza genul acesta atunci ai putea citi lecturi pe diferite teme ce te intereseaza pe tine, drama - romantism, beletristica - cultura si arta.
Si in fond citeste ce vrei, numai sa citesti carti, ca in ziua de azi lumea citesti doar comentarii, pe facebook.

| Mâţa67 a răspuns:

Iti recomand cu drag cartea 11 Minute de Paulo Coelho sau Lorelai de I. Teodoreanu, romane de dragoste...winking

| Elena010 a răspuns:

Pride and Prejudice.
Jane Eyre.
Wuthering Heights.
Luxe.
Twilight Saga.
Love in the Time of Cholera.

| Alex0795 a răspuns:

Cartile lui mihail drumes ("Scrisoare de dragoste", "Elevul Dima dintr-a 7a" si "Invitatie la vals"), "Patul lui Procust" de Camil Petrescu