| May2001 a întrebat:

Am terminat clasa a VIII-a si as vrea sa stiu ce carti ar fi recomandat sa citesc in vacanta. Vreau sa stiu ce ma va ajuta in clasa a IX-a sper la un profil real. Cei care ati terminat o clasa de a IX-a la real, imi puteti spune va rog ce carti/lecturi ati abordat in acest an scolar?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Ai Mara, Morometii volumul 1, Maitreyi, La Tiganci si Romanul adlescentului miop.

Maitreyi e interesanta si Romanul adolescentului miop.

Daca nu iti place sa citesti, nu le citi.
Te-ai dus pentru mate, nu pentru romana.
La mine e execeptie ca mie imi place sa citesc si incep sa detest matematica.
Dar literatura romana mi se pare o mizerie totala.

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa citești
Maiteyi de M. Eliade
De veghe in lanul de secara
Jurnalul unui adolescent miop de M. Eliade
Moara cu noroc de Ioan Slavici
Hanul Ancuței de Mihail Sadoveanu si opțional literatura universala ceva de Tolstoi etc. Dar in mare parte cam astea ar fi + poezii de Eminescu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti de David Icke, Zecharia Sitchin, Steven Greer.