| sweetgirl24 a întrebat:

Imi puteti da si mie niste statusuri de prietenie...etc. Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Caută pe www. statusuri.net, www.statusuri.ws.
http://www.intelepciune.ro/......e_17.html.
Baftă!

1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

Prietenia este egalitate armonioasă. a€“ Pitagora
Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. €“ Victor Hugo
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin. a€“ Dimitrie Cantemir
E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el. a€“ Arthur Schopenhauer
E bine să te înduioşezi de nenorocirea prietenilor tăi, dar mai bine este să le vii în ajutor. a€“ Voltaire
Virtutea este fundamentul amiciţiei; pentru a o păstra nu este nevoie decât de caritatea reciprocă. Această este simplă şi nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Şi dacă ea găseşte multe avantaje fără a le caută (căci cine ar putea enumera foloasele şi farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este mulţumită de ea însăşi, ea este pentru sine un pinten şi o recompensa. a€“ Francesco Petrarca
Acordul felului de a gândi naşte prietenia. a€“ Democritus
Frecventarea prietenilor să-ţi fie că o şcoală şi convorbirea cu ei, învăţătura. Fă-ţi din prietenul tău un învăţător şi uneşte prin el foloasele intructiei cu plăcerea conversaţiei. a€“ Baltasar Gracian
Alături de un prieten adevărat este cu neputinţă să ajungi la neznadejde. a€“ Honore de Balzac
Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile. a€“ Francis Bacon
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri. a€“ Aristotel
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii a€“ şi mai aproape. a€“ Sun Tzu
Vor există mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€“ Nicolae Iorga
Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el. a€“ Jules Renard
Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi. a€“ Rabindranath Tagore
Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine. a€“ Nicolae Iorga