| eusunteusituestitu20 a întrebat:

Buna :*. Imi puteti da un referat despre accidente ale sistemului locomotor? Funditaa

2 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

De asemenea, problemele sunt tratate, in special din punct de vedere criminalistic, dar si medico-legal sau, chiar tehnic.
Aceste aspecte ce sunt puse in evidenta, au atat un suport teoretic, cat si unul exemplificativ, in anumite cazuri, pentru a putea sublinia importanta acestor informatii si dramatismul unor accidente de trafic rutier.Circulatia pe drumurile publice a vehiculelor, pietonilor si a celorlalte categorii de participanti la trafic, drepturile, obligatiile si raspunderea care revin persoanelor fizice si juridice, implicate in activitati rutiere, precum si atributiile autoritatilor statului sunt reglementate in prezent prin Ordonanta de Urgenta

nr. 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice, modificata si completata prin O.U.G. nr. 63/2006 si prin O.U.G. nr. 69/2007.
Infractiunile contra sigurantei circulatiei constituie un ansamblu de acte penale prin a caror incriminare si sanctionare se urmareste protejarea valorii sociale reprezentate de siguranta circulatiei...

Asta am găsit.laughing

| medicultau a răspuns:

Vezi mai multe articole despre:
Anomalii congenitale ale aparatului locomotor:
http://www.mediculmeu.com/....../index.php