| LOLanime1998 a întrebat:

imi puteti da un sfat va rog? imi palace tare de un baiat de catva ani, el stie ca il plac, fiindca i-a spus prietena mea, dar inca nu mi-a spus ca ma place si nici ca nu ma place, nu ma prea baga in seama si nici nu ma cicaleste ca pe restul colegelor, cateodata se mai uita la mine cu o privire atat de adanca incat ma rosesc pe loc, as vrea sa ii spun ca il plac dar ma tem ca ar rade de mine, iar de cand a inceput scoala nu ma mai simt asa atrasa de el, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Pai sa nu il bagi foarte mult in seama. Dar poti sa vorbesti cu el sa vada ca esti de treaba, daca esti amuzanta e un mare avantaj tongue adica cateodata.ca si acum imi place dar putin de un baiat pentru ca e FOARTE amzant si nu ma pot opri din ras in ora.
Deci daca esti amuzanta fal sa rada tongue
Nu ii zice pentru ca s-ar putea intampla orice:
Sa zica:
Numi pasa
Mie nu-mi place
Si ce
Sa te jigneasca si sa zica ca lui nu iar place de tine.
Sunt multe lucruri.
Fal sa creada ca nul mai placi.
Sau daca iti asumi riscul poti sa ii spui la momentul potrivit.
Succes! happy big grin

| koool a răspuns:

1. de ce ar rade de tine?
2. in cel mai rau caz te-ar refuza, dar sa rada nu.

Eu as zice sa il ei usor, sa incepeti sa vorbiti, te dai pe langa el, si daca nu da nici un semn de viata ii clar ca nu te place!